Kuchnie utrzymane w stylu retro

Możliwości na zaaranżowanie kuchni jest naprawdę wiele – przekonują o tym zarówno producenci mebli, jak i architekci czy dekoratorzy. W licznych pismach wnętrzarskich co chwilę pokazywane są nowe propozycje na nowoczesne i funkcjonalne kuchnie. Nie każdy jednak musi kochać minimalizm i błyszczące powierzchnie. Wiele osób pragnie stworzyć kuchnię wzorowaną na modzie retro, w której panować będzie domowy klimat i interesujące dodatki. Jak stworzyć kuchnię w stylu retro?

Kuchnia jak u babci!

Wiele osób pragnie odtworzyć wnętrza, które pamięta z dzieciństwem, łącząc je z nowoczesnymi rozwiązaniami. Moda na retro nie mija, a producenci oferują nam wiele interesujących mebli i rozwiązań. Jednym z najchętniej stosowanych to komplety mebli kuchennych z forniru lub płyt meblowych utrzymane w jasnych kolorach. Dla zachowania klimatu dawnych lat warto wybrać modele z licznymi witrynkami, przeszkleniami i frezami. Funkcjonalności (i pięknego wyglądu) dodadzą elementy o budowie pudełkowej: regały z licznymi schowkami i przegródkami.

Najważniejsze są detale!

Do stworzenia wnętrza retro używajmy detali – to one dopełnią pomieszczenie i nadadzą mu spójnego wyglądu. Zamiast klasycznych, gładkich kafli na ścianie przy blacie roboczym wykorzystajmy kafle z motywem roślinnym, owocami czy warzywami. Może to być również kuchenna, odporna na wilgoć tapeta. Szukając baterii kranowej postawmy na model z dużymi kurkami.

Wprowadź naturę do wnętrza

Piękna kuchnia w stylu retro prezentować się będzie jeszcze lepiej, jeśli na stole kuchennym czy tez na oknie ustawimy prosty dzbanek z uchem, a w jego wnętrzu umieścimy świeże, polne kwiaty. Takie proste ozdoby sprawią, że wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru, a wszyscy domownicy będą chcieli spędzać w nim czas.