Letnia kuchnia – jak ją zaaranżować?

Kuchnia latem to bardzo przyjemne miejsce – mieszają się tu zapachy świeżych warzyw i owoców, jak również przetworów, tworzonych wieczorami. Taka kuchnia skupia wszystkich domowników i sprawia, że dom tętni życiem. Warto zaaranżować letnią kuchnię z pomysłem, ale również w okresie jesieni i zimy była bezpieczną przystanią dla każdego.

Kuchnia stworzona z pomysłem

Jaka powinna być idealna kuchnia? Z pewnością przestronna, dopasowana do indywidualnych potrzeb, pełna schowków, aby zmieściły się w niej niezbędne wyposażenie jak garnki, sztućce, zastawa stołowa. Rozglądając się na meblami kuchennymi warto wykorzystać nowoczesne systemy szafek i schowków, aby jak najlepiej wykorzystać posiadają powierzchnię. Mała kuchnia nie musi być powodem, dla którego nie stworzymy przytulnego pomieszczenia – wszystko jest kwestią odpowiedniego pomysłu i jego wykonania.

Jakie kolory kuchni wybrać?

Chcąc stworzyć letnią kuchnię wybierzmy jasne kolory – sprawdzi się biel, odcienie beżów, ale również ciepłe kolory pastelowe. Fronty szafek laminowane są trwałymi laminatami, odpornymi na wnikanie wilgoci, zabrudzenia. Takie powierzchnie wyczyścimy bez trudu. Stale dużym zainteresowaniem cieszą się fronty imitujące naturalne drewno lite. Decydując się na to rozwiązanie wybierzmy kolor naturalnego, jasnego drewna, np. brzozy.

Letnie dodatki

Jakie elementy i desenie sprawią, że nasza kuchnia, bez względu na porę roku, będzie w letnim klimacie? Dobrym pomysłem będzie wybranie tapet kuchennych z motywami roślinnymi czy owocami. Takie tapety ścieralne warto umieścić za blatem roboczym i kuchenką. Wszelkie odpryskujące ciecze zmyjemy z nich bez trudu. Jeśli w kuchni ustawimy stół jadalny nie zapomnijmy postawić na nim wazonu z kwiatami.