Meble do małej kuchni

Mieszkańcy bloków, w szczególności tych wzniesionych według starych budowlanych standardów, borykają się z problemem niewielkich, wąskich kuchni. Kłopot jeszcze bardziej się nasila, kiedy niemodne, wysłużone meble należy wymienić na nowy komplet. Jaka zabudowa stanie na wysokości zadania i sprawi, że kuchnia będzie wyglądała atrakcyjnie i modnie? Jak optycznie dodać przestrzeni kilku metrów? Sprawdź!

Siła koloru

Ograniczenia przestrzenne wcale nie muszą być przeszkodą na drodze do aranżacji pięknej i modnej kuchni! Pomieszczenie stanie się bardziej przestronne, kiedy zrezygnujesz z ciemnych, masywnych mebli na rzecz jasnej zabudowy. Meble z białymi frontami, ciekawymi przeszkleniami i podświetleniami prezentują się niezwykle lekko i elegancko. W małej kuchni szczególnie dobrze sprawdzą się lakierowane fronty z płyty meblowej. Szafki i szuflady o gładkiej, niemal lustrzanej powierzchni wykonane są przeważnie z płyt MDF (czyli płyty drewnopochodnej) pokrytej lakierem lub folią PVC. Tego typu powierzchnia jest odporna na wilgoć, wnikanie zanieczyszczeń oraz wysoką temperaturę, dzięki czemu na długo zachowa nieskazitelny wygląd.

Przemyślany układ

Aby wykonywanie codziennych prac kuchennych było przyjemne i wygodne, a ruchów nie krępował żaden mebel, postaw na prostotę w układzie mebli. Przestrzeń będzie sprawiała wrażenie uporządkowanej, jeśli zdecydujesz się na zabudowę tylko jednej ściany. Po przeciwnej stronie warto zamontować nieduży, składany blat, przy którym wygodnie zjesz obiad lub wypijesz poranną kawę. Tam, gdzie metraż mocno ogranicza aranżacyjne możliwości, szczególnie w cenie są praktyczne rozwiązania. Szerokie skrzydła otwieranych szafek nie będą zajmowały cennego miejsca i przeszkadzały podczas gotowania, kiedy tradycyjne drzwi zamienisz na przesuwne panele lub szafki otwierające się nie w bok, ale do góry.