Niewielkie kuchnie – ich urządzanie nie musi być trudne!

Małe kuchnie, najczęściej w blokach, do niedawna były prawdziwym utrapieniem do meblowania. Faktycznie: jeszcze 10-20 lat temu znalezienie odpowiednich mebli do małych pomieszczeń było problematyczne, a funkcjonalność takich kuchni była sprawą dyskusyjną. Dzisiaj temat ten znacząco się zmienił. Wszystko za sprawą licznych producentów, którzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Pomagają również architekci wnętrz oraz designerzy, którzy podpowiadają, jak stworzyć funkcjonalną, przytulną kuchnię.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem powinno być dokładne wymierzenie przestrzeni samej kuchni, łącznie ze wszystkimi elementami problematycznymi, takimi jak wnęki czy skosy. Dzisiaj zabudowanie takich miejsc nie będzie żadnym problemem. W stworzeniu trójwymiarowego modelu kuchni pomogą nam liczne interaktywne programy dostępne za darmo. Taki kreator znacząco przyspieszy naszą pracę i pomoże szybciej zaaranżować wnętrze.

Wybieramy odpowiednie meble

Najważniejszym elementem aranżowania kuchni jest oczywiście wybranie odpowiednich mebli. Wśród licznych propozycji producentów warto rozejrzeć się za jasnymi meblami o frontach lśniących czy satynowych. Dzięki nim możliwe stanie się odbijanie światła wpadającego przez okno i optyczne powiększanie pomieszczenia.

Szukając idealnych mebli zwracajmy uwagę na materiały. Obecnie najpopularniejszą opcją są meble wykonane z desek laminowanych o różnorodnej grubości. Laminaty mogą być dostępne w dowolnych kolorach czy też idealnie imitować naturalną strukturę drewna. Laminaty, ze względu na swoją nieporowatą strukturę, świetnie nadają się do kuchni – nie chłoną brudu, wilgoci, ich czyszczenie jest szybkie i proste.

Wykorzystaj każdy zakamarek!

W małych kuchniach każdy zakątek jest na wagę złota. Warto wykorzystać nawet najmniejsze szczeliny pomiędzy ścianami a meblami na stworzenie szuflad typu cargo. W nich możemy schować nie tylko przyprawy, ale i butelki wody czy wina.