Nowoczesne kuchnie – jak je projektować?

 

Szukając inspiracji na zaaranżowanie eleganckiej kuchni w naszym mieszkaniu czy w domu warto zastanowić się nad wykorzystaniem jednego z najgorętszych trendów. Nowoczesne kuchnie odznaczają się eleganckim wyglądem, wysoką funkcjonalnością oraz estetyką, przez co są one ozdobą każdego domostwa. Jak wykorzystać ten trend?

Jakie meble do nowoczesnej kuchni wybrać?

Decydując się na nowoczesną kuchnię przede wszystkim musimy dokładnie określić nasze oczekiwania oraz możliwości, jakie daje nam pomieszczenie kuchenne. Przemyślany projekt wykonamy przy pomocy doświadczonych architektów lub też dzięki dostępnym online konfiguratorom. W ten sposób stworzymy zabudowę, która może być podstawą do wyboru mebli i konkretnych rozwiązań.

Wybierając meble kuchenne przede wszystkim pamiętajmy o tym, że muszą być one trwałe. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się meble tworzone z płyt meblowych. Płyty posiadają różnorodną grubość, a dodatkowo są one pokrywane laminatami, akrylem czy fornirem – w zależności od tego, na co się zdecydujemy. Istotne jest to, że producenci dokładają wszelkich starań, aby oferowane rozwiązania odznaczały się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, wnikanie brudu. W przypadku kolekcji nowoczesnych stosowane są najczęściej gładkie, lśniące fronty, które doskonale odbijają światło, przez co idealnie sprawdzają się w mniejszych przestrzeniach. Elementem charakterystycznym dla kuchni nowoczesnych są również systemy bezuchwytowe, najczęściej głębokie frezy lub też systemy „push&click”.

Olbrzymia różnorodność elementów w kolekcji

Zaletą nowoczesnych mebli kuchennych jest to, że konkretne szafki, regały czy słupki możemy wybierać z szerokiego wachlarza produktów. Standardem jest również udostępnianie klientom elementów pod zabudowę AGD – dzięki takim meblom uda nam się uzyskać spójną, jednolitą zabudowę.