Nowoczesne rozwiązania w meblach kuchennych

Kuchnia to pomieszczenie, w którym szczególnie doceniamy praktyczne rozwiązania. Producenci mebli kuchennych dwoją się i troją, aby maksymalnie ułatwić i uprzyjemnić codzienne przygotowywanie posiłków. Jakie rozwiązania szczególnie dobrze sprawdzą się w kuchennym wnętrzu? Sprawdź nasze propozycje i zacznij czerpać radość z gotowania!

Kosze cargo

W małych kuchniach każdy centymetr jest na wagę złota. Aby maksymalnie wykorzystać wszystkie zakamarki, w „problematycznych miejscach” zamontuj nowoczesne kosze cargo, czyli wysuwane półki zamontowane na szynach. Producenci mebli kuchennych oferują bardzo wiele modeli o zróżnicowanej wielkości i budowie. Wśród dostępnych opcji znajdują się zarówno klasyczne, wysokie metalowe pojemniki, jak i wąskie kosze, które sprytnie wkomponują się w wolną, wąską przestrzeń między dolnymi szafkami. Aby wysunąć kosz, nie musisz używać siły – mechanizm działa lekko i płynnie.

Dobra organizacja

Aby maksymalnie wykorzystać potencjał każdej szuflady, warto wyposażyć je w praktyczne organizery. Dzięki praktycznym pojemnikom produkty spożywcze albo akcesoria kuchenne będą zawsze uporządkowane i łatwo dostępne.

Funkcjonalna szuflada pod zlewozmywakiem

Praktyczne zagospodarowanie szafki pod zlewozmywakiem i utrzymanie w niej w porządku to zmora większości gospodarzy. W tym kłopotliwym miejscu warto  zrezygnować z klasycznej szafki na rzecz specjalnie zaprojektowanej szuflady. Szuflada zamontowana pod zlewozmywakiem zbudowana musi być w taki sposób, aby półeczki otaczały wbudowaną pod blat komorę zlewozmywaka. Wąskie półki pomieszczą wszystkie środki czystości, gąbki i inne drobne przedmioty, na które ciężko znaleźć odpowiednie miejsce.