Nowoczesnia kuchnia z salonem

Nowoczesna kuchnia połączona z salonem jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli mamy do czynienia z małymi i ciasnymi pomieszczeniami. Jak wszystko dokładnie zaplanować, aby faktycznie kuchnia była sercem naszego domu?

Sztuka łączenia

Należy uświadomić sobie, że połączenie kuchni z pokojem dziennym musi być wykonane w umiejętny sposób. Dobór mebli do strefy kuchennej i salonu musi być w odpowiedni sposób przemyślany, dzięki czemu uda nam się wyznaczyć odpowiednie strefy – gotowania oraz odpoczynku. Jednolita zabudowa z prostymi, nowoczesnymi frontami sprawi, że nie przytłoczymy tym samym salonu obecnością mebli kuchennych. Z kolei warto również zaznaczyć, gdzie zaczyna się kuchnia, a gdzie zaczyna się sam salon. Może pomóc nam w tym sofa narożnikowa, którą niekoniecznie trzeba ustawiać pod samą ścianą. Jej miejsce może znaleźć się w połowie drogi, aby zapachy dolatujące z aneksu nie drażniły osób siedzących na sofie.

Sztuka dzielenia

Nie jest powiedziane, że aneks kuchenny musi być całkowicie otwarty na przestrzeń pokoju dziennego. Możemy postarać się o jej częściowe oddzielenie chociażby przy pomocy konturów lub murowanych szafek. Dobrym wyjściem są drzwi przesuwne lub harmonijkowe, które w momencie nieużywania będzie zawsze można odsunąć na bok. Takie drzwi wspaniale zastępują ścianę, która wcześniej istniała pomiędzy kuchnią a salonem. Mogą to być drzwi z drewna w kolorze naturalnym lub ze szkła matowego, którego na dodatek będzie przepuszczało światło z kuchni do salonu i w drugą stronę.