Oryginalna kuchnia w konkretnym stylu

Olbrzymia mnogość kolekcji meblowych dedykowanych do kuchni sprawia, że zaprojektowanie wymarzonego wnętrza w konkretnym stylu nie jest już niczym trudnym. Projektanci oddają w nasze ręce kolekcje składające się nierzadko z dziesiątek elementów, co pozwala na zaprojektowanie zarówno małej, dużej czy też kuchni w formie aneksu. Jakie trendy królują?

Kuchnia w stylu skandynawskim

Skandynawskie wzornictwo nie traci na popularności – ostatnie lata pokazały, że możliwe jest tworzenie wielu ciekawych wariacji na temat stylu skandynawskiego. Skandynawskie kuchnie to przede wszystkim stonowane, chłodne kolory (również biel), subtelnie frezowany fronty przywołujące na myśl kuchnie rustykalne oraz wykorzystanie naturalnego drewna. Chętnie wykorzystywane są również przeszklenia, które nadają całości optycznej lekkości.

Kuchnia glamour

Kuchnie glamour najlepiej wyglądają jako otwarte przestrzenie na jadalnię i salon – w ten sposób możliwe jest wyeksponowanie ich atutów i wykorzystanie najbardziej charakterystycznych elementów. Tłem do aranżacji są tu meble – wybierzmy kolekcję mebli o białych, lśniących frontach, najlepiej bez klasycznych uchwytów, a z frezami. Takie powierzchnie doskonale odbijać będą światło, co dodatkowo rozświetli pomieszczenie. Kluczem są dodatki: wybierajmy lampy i żyrandole z mieniącymi się drobinkami czy kryształami, wygodne fotele-hookery ze zdobionymi oparciami. Szukając elementów armatury kuchennej postawmy na srebro lub czerń – będzie to ciekawy kontrast, który jednak nie odciąga wzroku od całości.

Kuchnia loftowa i industrialna

Pozorna surowość oraz geometryzm w kuchniach loftowych i industrialnych to jeden z chętniej wykorzystywanych trendów ostatnich lat. Wykreowanie takiej kuchni nie jest trudne – koniecznie pomyślmy jednak o odpowiednich meblach! W kuchniach loftowych zestawiamy różnorodne tworzywa: kamień, drewno, cegłę – oczywiście wszystko w rozsądnych proporcjach. Tłem są tu meble, najczęściej czarne, z wykorzystaniem naturalnego drewna.