Pomysł na małą kuchnię

Kuchnia – centrum domowych spotkań, niezależnie od swoich rozmiarów jest bardzo ważnym pomieszczeniem. Kojarząca nam się z ulubioną kawą lub smacznymi daniami powinna być zaaranżowana według naszych gustów, nawet jeżeli jest ona bardzo małych rozmiarów.

Kuchnia na jednej ścianie

W kawalerkach na zaplanowanie kuchni lub aneksu kuchennego mamy tylko na ogół jedną ścianę. Podobnie jest w małych mieszkaniach. Odpowiednie urządzenie takiego miejsca kuchennego sprawi, że będziemy tam przebywać z przyjemnością. Warto więc pomyśleć o tym, żeby małą kuchnię otworzyć na resztę mieszkania i jeżeli tylko jest taka możliwość nie ograniczać jej przez dodatkową ścianę. Postawmy lepiej na aneks kuchenny, który może być z kolei ograniczony z jednej strony ciągiem niskich szafek kuchennych lub stołem przy którym będą stać nowoczesne hokery. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce, ponieważ zyskamy stół, którego nie będzie trzeba planować w innym miejscu.

Jasne kolory

Mała kuchnia niech będzie zaplanowana w jasnych kolorach, które optycznie powiększają całą przestrzeń. Wpadające światło przez okno na pewno będzie takie wrażenie jeszcze mocniej pogłębiać. Nie zawsze jednak takie okno w małej kuchni jest zaplanowane, dlatego też warto pomyśleć o otwarciu kuchni na salon. W ten sposób na pewno uzyskamy dostęp do światła naturalnego, które spowoduje, że nie tylko kuchnia/aneks kuchenny zyska na jakości. Cały salon będzie wydawał się bardziej przestronniejszy i cieplejszy, gdzie z chęcią na pewno będziemy na co dzień przebywać.