Projekt kuchni „idealnej”

Czy istnieje kuchnia idealna? Oczywiście, że nie. Można tylko zakładać, że stworzy się dla siebie takie miejsce, które będzie zawsze dopasowane do naszych potrzeb. Nie można zapominać, że każdy z nas ma zupełnie inne spojrzenie na ten temat.

Zasada trójkąta w kuchni

Architekci wnętrz projektując kuchnię dowolnych rozmiarów zawsze starają się zastosować zasadę trójkąta. Przy czym wierzchołki tego trójkąta stanowią zlewozmywak, lodówka i kuchenka. Aby niepotrzebnie nie przemierzać wielkich kilometrów w swojej przestrzeni kuchennej odległości pomiędzy zlewozmywakiem i lodówką oraz kuchenką nie powinny być większe niż 210 cm. Pomiędzy lodówką a kuchenką.odległość ta powinna wynosić 270 cm. Dzięki temu uda nam się utrzymać odpowiedni ład w swojej kuchni.

Etap = projekt

Bardzo często bywa tak, że kuchnia bez jakiegokolwiek wyposażenia wydaje nam się bardzo dużym pomieszczeniem. Po wstawieniu tam wszystkich mebli okazuje się, że nie ma tam miejsca na połowę rzeczy, jakie zaplanowaliśmy. Lodówka się nie mieści, kuchenka mikrofalowa nie pasuje do blatu kuchennego – ile razy przydarzyło nam się coś takiego? Urządzając kuchnię od podstaw wykonajmy w pierwszej kolejności projekt. Pozwoli nam to na naprawdę staranne zaplanowanie całej przestrzeni. Kuchnia z meblami i innym sprzętem AGD zawsze okaże się o wiele mniejsza. Można jednak wszystko dobrze wykonać, jeżeli u jego podstaw będzie stał naprawdę solidny i dobry projekt tworzony najlepiej z odpowiednim specjalistą – architektem.