Prowansalska kuchnia – stwórz swój własny zakątek Francji!

Piękne, prowansalskie kuchnie kojarzą nam się z jasnymi meblami, motywami roślinnymi oraz pięknymi dodatkami. Stworzenie takiego wnętrza w naszym domu nie będzie trudne, o ile tylko znajdziemy dość czasu na skompletowanie wszystkich elementów. Od czego zacząć aranżowanie prowansalskiej kuchni? Jakie dodatki wybrać, aby stworzyć wyjątkowe wnętrze?

Piękne meble w stylu prowansalskim

Pierwszym krokiem do stworzenia kuchni w stylu prowansalskim jest poszukiwanie inspiracji i zastanowienie się, jakie elementy będą nam niezbędne. Istotne jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czy w naszej kuchni ma znaleźć się stół z krzesłami.

Szukając mebli zdecydujmy się na kolekcje w jasnych, kremowych kolorach lub w bieli, posiadające sfazowania, liczne witrynki, przeszklenia. Niewielka, pudełkowa zabudowa pozwoli stworzyć klimat komfortowego i przytulnego miejsca, gdzie każdy może czuć się dobrze. Istotne jest zwrócenie uwagi na jakość frontów. Wybierzmy wykończenie, które odporne będzie na wnikanie brudu, wilgoci, którego powierzchnię będziemy mogli czyścić bez najmniejszego problemu.

Drewno w kuchni prowansalskiej

Idealnym dopełnieniem jasnych mebli kuchni prowansalskiej jest zastosowanie drewna. Drewniany blat roboczy, stół jadalny czy wyspa sprawią, że wnętrze nie będzie sterylne. Poprzez wykorzystanie naturalnego drewna nadamy pomieszczeniu harmonii.

Jakie lampy wybrać?

Aby nadać pomieszczeniu nieco nowoczesnego wyglądu warto wybrać lampy w stylu industrialnym, najlepiej w kolorze bieli lub czerni. Istotne jest także to, aby lampy dawały dużo światła.

Motywy i desenie

Aby kuchnia prowansalska zyskała wyjątkowy urok wybierzmy elementy dekoracyjne z motywem lawendy, liści oliwnych, listków lauru. Motywy te mogą być umieszczone na miskach, dzbankach, filiżankach. Wprowadzą one także nieco koloru.