Przechowywanie w kuchni – jakie systemy wybrać?

Funkcjonalna kuchnia to miejsce, gdzie znajdzie się dość miejsca do przechowywania wszystkich niezbędnych produktów i przyborów. Już na etapie aranżowania pomieszczenia powinniśmy pomyśleć o tym, jakie meble kuchenne wybrać, aby móc wewnątrz schować garnki, patelnie, zastawę stołową. Obecnie producenci oferują nam wiele interesujących rozwiązań, które warto wykorzystać w naszych kuchniach. Sprawdź nasze inspiracje!

Meble dopasowane od potrzeb

Różnorodność mebli kuchennych jest olbrzymia: możemy wybierać pomiędzy gotowymi zestawami, meblami tworzonymi na wymiar lub na specjalne zamówienie. Do wyboru mamy wiele interesujących materiałów: płyny meblowe, płyty drewniane, fornir, lite drewno. Podczas wybierania elementów danej kolekcji dopasujmy systemy otwierania do naszych potrzeb i miejmy na uwadze, że cena metru bieżącego za meble kuchenne będzie rosnąc wraz ze wzrostem skomplikowania systemów w nich zawartych.

Istotne są również materiały stosowane n afrontach mebli. Najczęściej są to nieporowate laminaty, których szeroki wybór sprawia, że każdy szybko znajdzie coś dla siebie.

Funkcjonalne kosze cargo

Kosze cargo to świetna propozycja szczególnie kiedy w naszej kuchni znalazła się problematyczna wnęka pomiędzy meblem a ścianą. Wprawny stolarz zaprojektuje dla nas wąską szafkę wysuwaną, w której bez trudu zmieścimy butelki wody mineralnej, butelki wina, butelki z olejem, ale również niewielkie koszyczki z przyprawami – możliwości jest naprawdę wiele. Kosze cargo mogą być wykonane na wysokość mebli stojących na podłodzie (czyli do wysokości blatu), jak również zajmować całą wysokość zestawy meblowego. Taka szafka okaże się być strzałem w dziesiątkę, kiedy zechcemy wykorzystać przestrzeń kuchenną jak najlepiej.