Sprytne rozwiązania w twojej kuchni

W dzisiejszych czasach coraz częściej pragnie się tak urządzić swoją kuchnię, żeby jednocześnie była i praktyczna i nowoczesna. Z drugiej strony w kuchni musi znajdować się wiele różnego rodzaju sprzętów AGD oraz zestawów talerzy i sztućców oraz całe mnóstwo innych przedmiotów dedykowanych do kuchni. Jak więc to wszystko zmieścić w na przykład małej kuchni? Jeżeli posiada się już umeblowaną kuchnię, problem jest znacznie większy, niż w przypadku osób, które dopiero są na etapie planowania kuchni. Niemniej w obu jednak warto pomyśleć na zakupem odpowiednich szafek, które potrafią zadziwić swoją pojemnością. Producenci zdają się doskonale rozumieć potrzeby współczesnych klientów, znaleźli więc i rozwiązanie na to, jak pomieścić wiele rzeczy w pozornie małej szafeczce.

Przede wszystkim należy znaleźć odpowiednie meble kuchenne takie jak na przykład kosze cargo. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie bardzo wygodnej i pojemnej szafki. Można dzięki nim sortować też wybrane produkty, co znacznie ułatwia ich wykorzystywanie do prac w kuchni. Kosze cargo wykorzystują system wzajemnie połączonych koszty, które są zamontowane na stosownych stelażach w szafkach bądź też po wewnętrznej stronie drzwiczek. Takiego rodzaju kosze wysuwają się razem z całą znajdującą się w ich wnętrzu zawartością. Atrakcyjne są również dublety, czyli system otwierania dwóch szuflad za jednym pociągnięciem. Ta znajdująca się pod spodem jest przeważnie większa i szarsza, wysuwa się też bardziej do przodu. Dzięki nim można z łatwością na przykład posegregować zestawy sztućców.

Z kolei jeżeli chce się w którymś rogu umieścić jakąś szafkę, warto przemyśleć, czy nie rozejrzeć się za taką, która będzie posiadała wysuwane półki wewnętrzne, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie całkowitej powierzchni szafki. Dodatkowo warto wyposażyć się w szuflady montowane pod blatami, które posiadają specjalne wkłady z ogranicznikami. W ten sposób z góry widoczny jest cały zestaw i szybko można wyciągnąć to, co akurat jest potrzebne.