Szuflady kuchenne

Meble kuchenne powinny przede wszystkim być praktyczne. Oczywiście w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na urządzanie swoich kuchni w bardziej nowoczesny sposób, niemniej jednak warto zwrócić uwagę na funkcjonalność kuchennego umeblowania. Nie ma bowiem nic gorszego, niż jedynie ładnie wyglądający mebel w kuchni, który tak naprawdę niczemu nie służy. Dlatego warto przyjrzeć się najczęściej chyba wykorzystywanym w kuchniach szafkom oraz szufladom kuchennym. Ich odpowiedni wybór jeszcze na etapie oglądania ofert sklepowych może w dużej mierze zaważyć na funkcjonowaniu całej kuchni. W ofercie producentów meblowych znaleźć można różnego rodzaju szuflady.

W zależności od potrzeb wybrać można mniejsze i większe, płytkie oraz głębokie. Zwłaszcza te ostanie sprawdzają się dobrze w przypadku dobrego, podręcznego miejsca na przykładowo mały sprzęt AGD taki jak blender czy mikser. Szuflady głębokie sprawdzają się także dobrze jako miejsca na przechowywanie suchych produktów spożywczych, takich jak na przykład mąka, cukier czy płatki owsiane. Jedynym minusem jest jednak to, że są umiejscowione przeważnie u samej podstawy szafki, dlatego trzymanie tam na przykład płatków owsianych może nie być zachęcającym pomysłem. W ofercie dostępne są również szuflady z wkładkami jednopoziomowymi lub dwupoziomowymi przygotowanymi na przechowywanie sztućców. Umożliwiają one swobodny dostęp oraz duży porządek przechowywanych w nich zestawów.

Ponadto ciekawym rozwiązaniem wydają się szuflady umieszczane pod płaskimi blatami kuchenek. Trzeba niestety liczyć się z tym, że należy dokonać zakupu specjalnego blatu. Ponadto warto przed wybraniem odpowiednich szafek z szufladami do swojej kuchni zwrócić uwagę także na to, czy większe i szersze szuflady posiadają specjalne przegródki lub uchwyty. Dzięki nim łatwo można posegregować odpowiednie zestawy, które chcemy, żeby znalazły się wewnątrz owych szuflad. Niektóre szuflady są nawet na tyle szerokie i stabilne, że pozwalają na zainstalowanie małych sprzętów AGD, takich jak na przykład krajalnice.