Trendy kuchenne – powrót do natury

Zaaranżowanie pięknej i funkcjonalnej kuchni to nie lada wyzwanie – przekonuje się o tym każdy, stojący przed zadaniem stworzenia czy wyremontowania kuchni. Z pomocą przychodzą nam zarówno architekci wnętrz, jak i liczne katalogi branżowe. Jakie trendy będą najmodniejsze w 2019 roku? Co warto wykorzystać podczas aranżowania naszej kuchni, aby pomieszczenie to nabrało wyjątkowego charakteru?

Drewno zawsze w modzie

Podczas przeglądania różnorodnych inspiracji szybko zauważymy, że drewno wraca na pierwszy plan – widać to zarówno po meblach kuchennych, elementach takich jak blaty czy stoły, jak i po dodatkach. Nie powinno to dziwić – drewno jest tworzywem niezwykle uniwersalnym, trwałym, jednocześnie pozwalającym na wprowadzenie naturalnego wyglądu pomieszczenia. Nie musimy jednak decydować się na meble z litego drewna – wystarczą odpowiednie laminaty, które imitować będą drewniane powierzchnie. Jeśli pragniemy naturalnego drewna w kuchni zainteresujmy się drewnianymi blatami – są one dostępne w szerokiej gamie gatunków i kolorów, każdy z pewnością znajdzie coś do własnego wnętrza. Zastosowanie laminatów ma dużą zaletę – mycie takich powierzchni nie sprawia problemu!

Szukaj konkretnych kolorów!

Ascetyczna biel odchodzi w niepamięć – zastępują ją żywe kolory, przywołujące na myśl dalekie podróże. W roku 2019 najmodniejszy okaże się miodowy odcień żółtego, który kojarzony jest przede wszystkim z aromatycznym curry. Taka barwa pozwoli na rozjaśnienie i urozmaicenie każdego pomieszczenia. Kolor ten pięknie prezentować będzie się z ciemniejszym i jaśniejszym drewnem.  Drugim, interesującym kolorem jest niebieski w konkretnych odcieniach kobaltu, szafiru i ultramaryny.

Postaw na rośliny

Rośliny w kuchni wprowadzą łagodny klimat, nadadzą charakteru. Warto przygotować dla nich konkretne miejsce. Zamiast klasycznych kwietników czy stawiania doniczek na parapetach wykorzystajmy prosty, metalowy regał, który może stać się także… ukwieconą ścianką działową!