Urządzamy kuchnię w lofcie

Cechą charakterystyczną nowoczesnych mieszkań urządzonych w pofabrycznym stylu jest otwarta przestrzeń. Aneks kuchenny musi komponować się z modnym salonem i harmonijnie uzupełniać całą stylistyczną wizję. Jakie kuchenne rozwiązania sprawdzą się w lofcie? Sprawdź nasze rady!

Surowe materiały

Wydawać by się mogło, że we wnętrzach loftów panuje duża swoboda, a cała aranżacja jest podyktowana nonszalancją. Nic bardziej mylnego! W istocie każdy element kompozycji jest starannie przemyślany. Nie ma tutaj miejsca na przypadkowe elementy i niefunkcjonalne dekory. Istotną rolę w kształtowaniu pożądanego efektu odgrywają materiały. Głównym budulcem mebli kuchennych powinno być ciemne, postarzane drewno albo czarne płyty meblowe o wysokim połysku. Nierozerwalną częścią industrialnego stylu jest kamień, beton i metal. Kamień, szczególnie granit, doskonale sprawdzi się w roli wytrzymałego, solidnego blatu.

Proste meble

Szukając mebli do kuchni w lofcie, zrezygnuj z typowej zabudowy. Swoją uwagę skup przede wszystkim na prostych meblach pozbawionych uchwytów. Z surowością dominującą w mieszkaniach industrialnych idealnie zgrają się duże szafki o kwadratowym kształcie. Ściana pokryta taką zabudową w ciemnym kolorze będzie prezentować się niezwykle efektownie.
W otwartej kuchni w dużym mieszkaniu nie może zabraknąć praktycznej wyspy. Na jej blacie warto umieścić prosty, kamienny zlewozmywak o technicznym wykończeniu. Duży stół i krzesła kuchenne z powodzeniem zastąpią lekkie hokery. Warto wybierać modele o drewnianym, prostym siedzisku i metalowych, geometrycznych nóżkach. Przełamaniem chłodu panującego we wnętrzu będą zioła w intensywnym, zielonym odcieniu umieszczone w kamiennych lub metalowych donicach.