Wąska i długa kuchnia – jak ją zaaranżować?

Stworzenie funkcjonalnej kuchni może być czasami problematyczne – wiedzą o tym przede wszystkim posiadacze mieszkań blokowych, w których kuchnia ma formę długiego i wąskiego pomieszczenia klub aneksu. Na szczęście dzisiaj producenci mebli i dodatków proponują nam funkcjonalne rozwiązania, które pozwolą nam na zaprojektowanie ciekawego i wygodnego pomieszczenia, w którym będzie się chciało przebywać.

Wybieramy kolory i desenie

Wąskie i długie pomieszczenia z zasady posiadają zazwyczaj jedno okno, które pozwala na oświetlenie połowy pomieszczenia naturalnym światłem. Musimy więc pamiętać, że podstawą będzie wybranie mebli, które dodatkowo nie zmniejszą optycznie pomieszczenia i pozwolą na wygodne przemieszczanie się po nim. Najchętniej stosowane w takich przypadkach są meble nowoczesne lub stylizowane na rustykalne czy loftowe. W przypadku tych pierwszych meble tworzą zwartą bryłę, najczęściej z zabudowanymi sprzętami AGD. Wybierając ten rodzaj zabudowy postawmy na lśniące, jasne fronty, najlepiej w kolorze bieli, szarości czy beżu. Takie fronty pozwolą na odbijanie światła, co optycznie powiększy pomieszczenie i sprawi, że będzie ono znacznie widniejsze. Bez wątpienia zaletą nowoczesnych mebli kuchennych jest zastosowanie innowacyjnych systemów zamykania, cichych prowadnic czy zawiasów. W kolekcjach znajdziemy kilkadziesiąt elementów meblowych – wybierzemy z nich te, które najbardziej nam pasują.

Kuchnie z przeszkleniami

Sposobem na urozmaicenie wnętrza oraz nadaniu mu wyjątkowego charakteru jest wykorzystanie mebli z witrynami i przeszkleniami. Takie meble doskonale wpisują się w stylistykę prowansalską, ale i loftową czy rustykalną. Przeszklenia sprawiają, że bryła meblowa wydaje się lżejsza, a dodatkowo bez trudu znajdziemy ulubione filiżanki czy talerze.