Wiosna w kuchni przez cały rok

Pobudza do działania, napełnia energią i pozytywnie nastraja. O czym mowa? Oczywiście o zieleni! Naturalne greenery zostało okrzyknięte kolorem roku 2017. Odważ się mieszkać nowocześnie i przenieść trendy na grunt swojej kuchni!

Ameryka wyznacza trendy

O tym, jakie barwy i fasony powinien mieć w swoim wnętrzu każdy trendsetter przeważnie dowiadujesz się z kolorowych pism albo portali internetowych. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, kto tak naprawdę wyznacza kolorystyczne trendy w świecie designu? Największym autorytetem tej dziedziny jest Pantone Color Institute – amerykańska korporacja poligraficzna, która od ponad pięćdziesięciu lat jest autorytetem dla całego świata mody i architektury. To właśnie Pantone Color Institute wpuścił ogrodową zieleń do kuchni, pozwalając jej zawładnąć światowym wzornictwem.

Zieleń w kuchni

Żółto – zielone wzory to nowość w świecie kuchennych aranżacji zdominowanych przez niemal sterylną biel, połyskującą czerń i ciemne drewno. Soczysty, naturalny kolor jest wręcz stworzony do tego, aby zdobić kuchnię – miejsce doznań smakowych oraz estetycznych. Naścienne motywy liści wywołują przyjemne odczucia, kojarzą się ze zdrowiem, siłą witalną i czystą energią, co pobudza apetyt na zdrową, ekologiczną żywność. Przebywając w takim otoczeniu czujemy się lepiej i lepiej traktujemy swoje ciało!
Motywy greenery mogą być obecne w kuchni pod wieloma postaciami – fototapet, frontów meblowych albo aplikacji na płytkach. Intensywna zieleń jest kolorem zobowiązującym, wymagającym dopracowania aranżacji do perfekcji. Aby uniknąć wrażenia przesytu, przełam zieleń czystą bielą. Takie połączenie będzie prezentować się niezwykle świeżo i modnie.