Wybieramy funkcjonalne materiały wykończeniowe do kuchni!

Kuchnia jest miejscem, gdzie bardzo często skupia się życie rodzinne – to miejsce pełne ciepła, zapachu domowych wypieków, świeżej kawy. Szukając idealnych mebli i elementów wykończeniowych do kuchni powinniśmy być świadomi, aby były one nie tylko piękne, ale przede wszystkim: trwałe. Ważne jest zadbanie, aby wybrane elementy cieszyły nasze oczy przez szereg lat.

Meble odporne na uszkodzenia i brud

Jak tworzone są dzisiaj meble kuchenne? W zdecydowanej większość ich wnętrze tworzą płyty meblowe, wypełnione elementami drewnianymi (np. korkiem). Płyty dostępne są w różnorodnych rozmiarach i grubościach, oceniane są jako trwałe i odporne na uszkodzenia. Wierzch płyt pokrywany jest laminatami – wybór tych ostatnich jest olbrzymi. Klienci mogą wybierać nie tylko kolor i strukturę laminatu, ale również jego wykończenie (matowe, satynowe, lśniące). Laminaty posiadają nieporowatą strukturę, przez co nie chłoną brudu ani wilgoci. W związku z tym czyszczenie powierzchni mebli nie sprawi problemu, nawet, jeśli osadził się na nich tłuszcz czy wilgoć.

Decydując się na konkretne wykończenie możemy również nieco powiększyć optycznie nasza kuchnię (laminaty lśniące) lub też nadać pomieszczeniu bardziej naturalnego wyglądu (laminaty matowe).

Łatwe czyszczenie powierzchni przy kuchenkach i blatach roboczych

Problemy z plamami z sosów, soków, plamy po tłustych resztkach jedzenia – problem ten znany jest każdej gospodyni domu. Plamy takie na ścianach sąsiadujących z kuchenkami gazowymi czy blatami roboczymi są codziennością. Aby nie były one problemem koniecznie wyłóżmy takie ściany odpowiednimi materiałami. Doskonałe okażą się kafle o gładkiej powierzchni, które wystarczy przetrzeć, by na nowo zalśniły. Dobrym rozwiązaniem okaże się także tapeta zmywalna, dedykowana właśnie do kuchni.