Wystrój wnętrz. Kuchnia

Kuchnia, podobnie jak pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu, również może wyglądać atrakcyjnie i nowocześnie. Co prawda większość osób nadal preferuje tradycyjnie urządzoną kuchnię, w której wszystkie meble są drewniane a nowoczesny design jest niemile widziany. Jednakże nawet i takiej kuchni potrzebny jest charakter, który sprawi, że przebywanie w niej będzie mile spędzonym czasem, a nie jedyni udręką nad przygotowywaniem kolejnego obiadu. Jednym z elementów, które mogą diametralnie podnieść atrakcyjność każdej kuchni są fototapety. Obecnie bez większego trudu znaleźć można wiele ciekawych fototapet, które swoim wyglądem będą mogły odmienić charakter kuchni. Ich montaż jest niezwykle łatwy, większość posiada specjalną samoprzylepną warstwę, inne natomiast można przytwierdzić do ściany za pomocą zwykłego kleju do tapet. Sam montaż nie zajmuje więc wiele czasu.

Najczęściej fototapety umieszczane są na ścianach w tak zwanych „pustych” miejscach, czyli w przestrzeni pomiędzy wiszącymi szafkami a blatem kuchennym. Często nie wiadomo, jak wypełnić to miejsce a sama ściana prezentuje się brzydko. Dlatego fototapety stanowią doskonałe rozwiązanie. Zwykłe tapety w wyniku zabrudzeń nie mają takich właściwości, które pozwalałyby na szybkie usuwanie na przykład plam z tłuszczu czy takich, które pochodzą z innych plamiących produktów spożywczych. W przypadku fototapet większość posiada zmywalną powierzchnię, ponieważ jest ona laminowana, czyli najprościej mówiąc – wodoodporna. Można więc wszelkie zabrudzenia usuwać gąbką z płynem do mycia naczyń lub samą gorącą wodą. Obecnie najlepsze fototapety pokrywane są powierzchnią winylową.

Jeżeli natomiast fototapetę pragnie umieścić się przy kuchence, można postarać się o przesłonę ze szkła lub pleksi, która jeszcze lepiej zabezpieczy fototapetę przed zabrudzeniami i zniszczeniem. Ponadto takiego rodzaju fototapetami można również przyozdobić blaty kuchenne oraz inne powierzchnie płaskie znajdujące się w kuchni. Większość producentów przyjmuje zamówienia na dowolne wymiary tapet, dlatego ni e trzeba się obawiać tego, że po przycięciu materiału fototapeta będzie wyglądała niekorzystnie.