Jak zyskać przestrzeń w kuchni?

Kuchnia powinna być pomieszczeniem dopasowanym do naszych potrzeb, ale także funkcjonalnym i taki, w którym możemy porusza się bez trudu. Przestrzeń w kuchni jest bardzo ważna!

Bezmyślne kupowanie kolejnych sprzętów kuchennych czy bibelotów sprawia, że bardzo szybko kuchnia stanie się składem niepotrzebnych przedmiotów. Jak zaradzić temu problemowi? Jak nie wpaść w pułapkę nadmiaru? Jak odnaleźć przestrzeń w kuchni?

Przestrzeń w kuchni – na bieżąco sprzątaj szafki kuchenne

Kupowanie bez wątpienia jest bardzo przyjemne, jednak stałe powiększanie zastawy stołowej czy ilości kubków i szklanek sprawi, że bardzo szybko zaczniemy narzekać na brak miejsca w szafkach. Warto także pamiętać, że pomimo nowych przedmiotów zazwyczaj i tak wykorzystujemy te, które w kuchni są od dawna. Warto dbać na bieżąco o stan naszej zastawy stołowej i sprawdzać, czy używane kubki nie są uszczerbione, pęknięte, czy nie mają widocznych skaz. Eliminowanie starych i zużytych przedmiotów w kuchni to najprostsza droga do tego, aby zyskać nieco przestrzeni.

Zrezygnuj ze sprzętu kuchennego, z którego nie korzystasz!

Kupiona w promocji frytkownica stoi w kącie i zabiera miejsce? Brak pomysłu na to, jak wykorzystać kupioną suszarkę do warzyw i grzybów? Każdemu z nas zdarzyło nam się kupić jakiś produkt impulsywnie (np. z powodu przeceny). Co jednak zrobić z niewykorzystywanymi urządzeniami? Opcji jest kilka: możemy schować je do piwnicy w nadziei, że kiedyś znowu z nich skorzystamy. Możemy również oddać je osobom, które z pewnością bardziej niż my wykorzystają tego rodzaju przedmiot. Jeśli to możliwe możemy także oddać produkt w stanie nienaruszonym do sklepu.

Dodatkowa przestrzeń – pomoże stolarz!

Jeśli chcemy jeszcze lepiej wykorzystać kuchenną przestrzeń warto zastanowić się nad zatrudnieniem doświadczonego stolarza. Może on zaproponować np. wykorzystanie niewielkich przestrzeni pomiędzy ścianami a szafkami i stworzyć tam dodatkowe miejsce np. na butelki z wodą czy wino.